Corona Sportul Studentesc a dominat partida de la un capat la altul. „Studentii” au deschis scorul prin Andrei Cretu si, dupa ce au fost egalati prin reusita lui Radu Buica, au punctat din nou prin Ivovic si Vlad Georgescu (1-3). Corona a continuat sa domine jocul si in repriza a doua dubland avantajul de pe tabela de marcaj la pauza mare (3-7). Cele doua echipa au remizat în a treia parte, 1-1, pentru ca ultimul sfert sa apartina tot oaspetilor.

Pentru Dinamo au marcat Vlad Dragomirescu 3 goluri, Radu Buica 2 si Andrei Georgescu un gol. Stangaciul alb-rosilor a disputat ultimul meci cu casca echipei din Sos Stefan cel Mare, el anuntandu-si astazi retragerea din activitatea sportiva.

Golurile celor de la Sportul au fost inscrise de Vlad Georgescu (4), Josip Jerkovic (3), Blagoje Ivovic (2) si Andrei Cretu (2)

„Studentii” s-au impus, la Brasov, in primele două meciuri ale finalei cu 12-5 şi 9-7, in timp ce Dinamo a obtinut marti, in propriul bazin, o victorie cu 8 – 6.