Steaua a inceput mai bine partida si a inscris prima prin Vlad Dragomirescu. Alb-rosii au egalat cu un gol al lui Andrei prioteasa dar tot stelistii au incheiat repriza in avantaj dupa reusita lui Octavian Baisan. Dinamo a intors rezultatul pina la pauza mare, Marian Constantin si Tudor Neagu inscriind pentru 3 la 2. Si tot jucatorii antrenati de Florin Dumitrache au dominat si sfertul al treilea. Enciu Andrei si Novac Nichita ai dus scorul la 5 la 2 pentru Dinamo. Ros-albastrii au incercat sa revina in ultima repriza insa au reusit doar sa se apropie la un gol de adversari, care s-au impus la final cu 6-4. Tot in runda de dimineata, Crisul Oradea a invins fara probleme pe Viitorul Cluj, cu 16 la 7, iar Triumf a castigat in fata echipei CSM Cluj cu 10 la 7. Turneul continua in aceasta dupa-amiaza cu meciurile din runda a 4-a.

Campionat National Juniori I

Turneul final – retur

Programul si rezultatele meciurilor:

Etapa I, joi 22 mai

Viitorul Cluj– Triumf 3-11 (0-4, 1-2, 1-3, 1-2)

Viitorul: Paul Pojar 1, Aron Daray 1. Kristi Almasi 1

Triumf: Iustin Simion 2, Alex Albu 2, Ionut Dumbrava 2, Alex Banau 2, Mihnea Ragea 1, Valentin Olteanu 1, Robert Mocanu 1

CSM Cluj – Steaua 7-15 (3-4, 2-3, 0-4, 2-4)

CSM Cluj: Bogdan Oniga 2, Aurian Campean 2, Lucian Calin 1, Daniel Faicusan 1, Daniel Crisan 1

Dinamo –  4-2 (1-0, 0-1, 1-0, 2-1)

Dinamo: Vlad Cazacu 1, Novac Nichita 1, Marian Constantin 1, Radu Lazarescu 1.

Crisul Oradea: Alex Sfarle 1, Roland Szabo 1

Etapa II, joi 22 mai

Steaua– Viitorul Cluj 12-4 (4-2, 5-1, 2-0, 1-1)

Steaua: Mircea Mihai 3, Alex Vatrai 3, Alex Pantazi 1, Andrei Spalatelu 1, Cristi Tanase 1, Eduard Adam 1, Adi Cirstoiu 1, Victor Antipa 1.

Viitorul: Paul Pojar 1, Bogdan Muresan 1, Aron Daray 1, Kristi Almasi 1.

CSM Cluj – Dinamo 8-16 (1-6, 1-2, 3-3, 3-5)

CSM Cluj: Bogdan Oniga 3, Daniel Crisan 2, Lucian Calin 1, Tantau 1, Campean 1.

Dinamo: Andrei Prioteasa 4, Novac Nichita 2, Tudor Neagu 2, Dumitrescu 2, Radu Lazarescu 2, Marian Constantin 1, David Bota 1,  Vlad Cazacu 1, Orescovici 1,

Triumf – Crisul Oradea 7-11 (2-3, 0-3, 1-4, 4-1)

Triumf: Alex Albu 2, Valentin Olteanu 2, Ionut Dumbrava 2, Vasilica Andrei 1.

Crisul: Szabo Roland 3, Bogdan Paleacu 3, Kovats Victor 2, Danut Buzle 1, Alex Sfarle 1, Szabo Istvan 1.

Etapa III, vineri 23 mai

Crisul Oradea – Viitorul Cluj 16-7 (7-1, 2-2, 3-2, 3-2)

Crisul Oradea: Bogdan Paleacu 5, Marc Maczko 3, Szabo Istvan 2, Szabo Roland 2, Alex Corodeanu 2, Viktor Kovats 1, Alex Sfarle 1.

Viitorul: Pojar Paul 4, Kristi Almasi 3

CSM Cluj – Triumf  7-10 (2-3, 2-1, 1-1, 2-5)

CSM Cluj: Vlad Tantau 4, A. Campean 1, Bogdan Oniga 1, Marius Abdrudan 1.

Triumf: Ionut Dumbrava 4, Albu Alex 2, Iustin Simion 1, Robert Mocanu 1, Valentin Olteanu 1, Alex Banau 1.

Dinamo – Steaua 6-4 (1-2, 2-0, 2-0, 1-2)

Dinamo: Prioteasa Andrei 2, Nichita Novac 1, Tudor Neagu 1, Enciu Andrei 1, Marian Constantin 1

Steaua: Dragomirescu Vlad 1, Octavian Baisan 1, Eduard Adam 1, Mircea Mihai 1.