Steaua a inceput bine jocul si dupa primele opt minute a condus cu 3 la 1. Croatii au dominat sfertul al doilea si au reusit sa egaleze pe tabela de marcaj pina la pauza mare (4-4) si tot ei au fost la conducerea jocului in repriza a treia care practic a decis soarta meciului. Jucatorii de la Mornar au punctat de patru ori fiind invinsi o singura data de stelisti (8-5). In ultima parte a meciului,poloistii lui Ionut Angelescu nu au reusit sa recupereze diferenta ba chiar adversarii au incheiat cu 4 goluri avantaj intalnirea. Cel mai bun marcator al celor de la Mornar a fost Jerko Marinic cu patru reusite, in timp ce Nicolae Diaconu si Petar Filipovic au punctat fiecare de cate doua ori pentru Steaua. Urmatorul adversar al ros-albastrilor va fi Primorac Kotor. partida se va juca de la ora 12.45 (ora Romaniei).

Mornar Split – Steaua 12 8 (1-3, 3-1, 4-1, 4-3)

Mornar: Miro Kacic, Marino  Cagali, Jerko Marinic 4, Ante Corusic 1,  Slavko Calic  1, Mitsuaki Shiga 1, Ivan Zovic 1,  Duje Lusic, Rino Buric 1,  Maroje Gluhaic 2,  Jure Marelja , Marin Ban 1,  Mate Anic. Antrenor: Zdeslav Vrdoljak

Steaua: Mihai Dragusin, Daniel Teohari, Mihnea Gheorghe 1, Nicolae Diaconu 2, Mihnea Chioveanu 1, Andrei Busila 1, Petar Filipovic 2, Matej Nastran, Miroslav Radnjic 1, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Dimitri Goanta, Marius Florea. Antrenor: Ionut Angelescu

Arbitrii: Boris Margeta (Slo) si Georgios Konstantinos (Gre)

Observator Len: Gianni LONZI (ITA);