CSM Oradea s-a impus în in bazinul celor de la CSM Corona Brașov, cu 11-4, în primul meci din etapa a 4-a a Superligii Naționale.

Corona a deschis prima scorul prin Fornea dar apoi oaspetii au preluat controlul jocului inscriind de patru ori consecutiv (1-4). Diferenta de trei goluri s-a pastrat si la pauza mare  (2-5) apoi oradenii au dominat clar a doua jumatate inscriind de sase ori si primind doar doua goluri.

Partida revansa se va disputa sambata, 23 noiembrie, de la ora 11, tot la Brasov.

Programul meciurilor

Superliga Nationala 2019-2020

Etapa a 4-a

Vineri 22 noiembrie

Corona Brasov – CSM Oradea 4-11 (1-4, 1-1, 1-3, 1-3)

Corona: Tudor Popescu, Bogdan Giuclea, Manuel Klutsch, Camil Cristescu, Andrei Buda 1, Cristian Calin 1, Pentru Ianc, Radu Buica 1, Dan Rujan, Attila Aranyi, Gleb Chiriacov, Vlad Tampa, Anatolie Elizarov, Stanislav Fornea 1, George Stoian. Antrenor: Edward Andrei

Oradea: Gojko Pijetlovic, Vlad Geprgescu 3, Yusuke Inaba 1, Nichita Ilisie 1, Vad Dragomirescu 2, Roland Szabo 1, Alex Popovic, Viktor Kovats, Silvian Colodrovschi 1, Ramiro Georgescu, Cristi Dobre, Bogdan Remes, Raul Gavris, Ferenc Czenk 1, Erik Ionescu 1. Antrenor Dorin Costras

Arbitrii: Mihnea Alexandrescu si Paul Georgescu

Nota: Silvian Colodrovschi a fost eliminat cu drept de înlocuire în sfertul al 3-lea pentru joc agresiv.