CSM Digi Oradea, a fost învinsă, la Istanbul, de  Galatasaray, cu 11-9, în cea de-a şasea partidă din grupa B a Ligii Campionilor. Primul sfert a fost echilibrat, ambele echipe inscriind cate trei goluri fiecare. Gazdele s-au desprins insa pana la pauza mare la trei goluri, scorul dupa doua reprize fiind 7-4. Diferenta s-a pastrat si dupa repriza a treia, care s-a incheiat la egalitate (10-7). Pana la finalul intalnirii, jucatorii antrenati de Dorin Costras au recuperat doar un gol din diferenta de pe tabela de marcaj, dupa ce au castigat ultima parte cu 2 la 1. Ramiro Georgescu a marcat cele mai multe goluri pentru echipa oradeana (3). Si-au mai trecut numele pe lista marcatorilor Tiberiu Negrean si Nicolae Diaconu, cate doua goluri fiecare, Alex Popoviciu si Bogdan Cimpianu, cate un gol fiecare. Pentru Galatasaray cele mai multe goluri le-au marcat Slobodan Nikic si Vjekoslav Paskovic, ambii cate trei. După şase etape derulate, CSM Digi Oradea rămâne pe locul 6, ultimul, cu un punct. Urmatorul meci pentru CSM Digi Oradea va fi cu liderul grupei, Radnicki, pe teren propriu, la data de 15 martie.

Galatasaray – CSM Digi Oradea 11-9 (3-3, 4-1, 3-3, 1-2)