Corona Sportul Studentesc  a obtinut o noua victorie in fata Rapidului, in al doilea meci din cadrul „dublei” disputate in etapa a 10-a din Superliga Nationala.

Spre deosebire de meciul de vineri, gazdele au dat o replica mult mai buna „studentilor”. Dupa un prim sfert echilibrat in care ambele echipe au punctat de trei ori fiecare (3-3), jucatorii lui Silviu Ceobanu au reusit sa intre cu avantaj la pauza mare (4-3) dupa golul lui Dragos Pandelea. Rapid nu a mai reusit insa sa tina ritmul si in celelalte doua reprize: au inscris un singur gol in timp ce Corona Sportul Studentesc a marcat de sase ori.

CSA Steaua conduce în clasament cu 54 puncte (18 partide), pe doi se afla Corona Sportul Studentesc cu 45 puncte, locul trei este ocupat de  CSM Digi Oradea 42 puncte, iar Dinamo ocupã locul 4, cu 33 puncte (18 jocuri).