„Alb-rosii” au controlat prima jumatate a intalnirii avand la pauza mare un gol in fata pe tabela de marcaj (2-3) apoi gazdele au dominat categoric repriza a treia reusind sa puncteze de sase ori si sa primeasca doar doua goluri (8-5). Dinamo a incercat sa revina in ultima parte dar a recuperat un singur gol din diferenta de pe tabela de marcaj.

Golurile echipei antrenate de Aurelian  Georgescu au fost inscrise de Blagoje Ivovic (3), Josip Jerkovic (2), Vlad Georgescu (2), Catalin Stan si Nicolae Oanta cate un gol.

Pentru Dinamo au marcat  Szilárd Demeter 2 goluri, Radu Buica, Vlad Dragomirescu, Andrei Prioteasa, Tudor Fulea Andrei Georgescu cate un gol.

Seria se muta la Bucuresti pentru meciul trei. Un eventual al 4-lea joc se va disputa tot in Capitala.