Echipa lui Aurelian Georgescu a inceput foarte bine partida, cu o aparare exacta, sustinuta si de ziua buna prinsa de portarul Moraru, in timp ce in atac a reusit sa puncteze de doua ori prin Oanta si Rurua.

„Studentii” au continuat evolutia buna si in sfertul al doilea, Vlasceanu semnand golul cu numarul trei. Oradenii au reusit sa depaseasca defensiva adversa abia dupa 17 minute de joc, mai exact in ultimul minut din repriza a doua, cand au punctat prin Nicolae Diaconu. Astfel la jumatatea meciului gazdele au condus cu 3 la 1.

Nici la reluarea partidei, jocul vicecampioanei nu s-a imbunatatit iar Corona Sportul a profitat din plin si s-a desprins pe tabela de marcaj la patru goluri (6-2). Echipa lui Kalman Kadar a reactionat abia in ultima parte: Asanovic si Negrean si-au adus echipa la doua goluri de adversari, insa Rurua a marcat din nou pentru Corona. Ultimul gol al meciului a fost inscris de Asanovic cu 2’45 inainte de final.