Scorul pe reprize a fost 5-1, 6-0, 6-1, 3-1.

Mai jos gasiti statistica indivuala a jucatorilor din echipa Romaniei in meciul cu Turcia.

Marius Tic a jucat 24:00 minute, a aparat 11 din 13 suturi, procentaj  84, 6 %
Cosmin Alexandru Radu  a jucat 12:57 minute, a marcat trei goluri din trei suturi, procentaj 100,0%, o minge recuperata
Tiberiu Negrean a jucat 16:50 minute, a marcat trei goluri din 5 suturi, procentaj 60,0%, o minge recuperata, un fault
Mihnea Andrei Gheorghe a jucat 24:36 minute, doua suturi la poarta, doua recuperari, doua blocaje, un fault
Victor Andrei Antipa a jucat 12:54 minute, un gol din doua suturi, procentaj 50,0%, un fault
Andrei Prioteasa a jucat 29:33 minute, a marcat 4 goluri din 4 suturi, procentaj 100,0%, doua recuperari, un blocaj, doua sprinturi castigate, doua faulturi.
Vlad Luca Georgescu a jucat 14:18 minute, doua suturi pe poarta, un blocaj
Tudor Andrei Fulea a jucat 22:40 minute, a marcat 5 goluri din 8 suturi, procentaj 62,5%, o minge recuperata, un blocaj, un sprint castigat
Robert Gergelyfi  a jucat 14:07 minute, a inscris un gol dintr-un sut, procentaj 100,0%, un blocaj, o recuperare
Nicolae Oanta a jucat 12:14 minute, a marcat doua goluri din trei suturi, procentaj 66,7%, o pasa decisiva,
Andrei Alexandru Ghiban a jucat 12:46 minute, o recuperare, un blocaj, doua faulturi
Levente Vancsik a jucat 14:46 minute, a marcat un gol dintr-un sut, procentaj 100,0%
Serban Abrudan a jucat 08:00 minute, a aprata trei suturi din patru pe spatiul portii