Campioana Romaniei a învins-o pe Corona Sportul Studențesc cu scorul de 11-7, vineri, în Bazinul Steaua, în primul meci din etapa a 5-a a Superligii Naționale.

Mihnea Chioveanu aa deschis scorul pentru steliști fiind si singurul gol marcat in prima repriza. Oaspetii au echilibrat jocul în repriza a doua si au stat aproape de adversari pana spre finalul celui de-al doilea sfert, cand Steaua s-a desprins prin dubla lui Adria Delgado (4-2).

Acelasi Delgado a reusit al treilea sau gol la primul atac din repriza a treia iar Filipovic, inscrie din penalty si duce scorul la 6 la 2. „Studentii” au incercat sa revina in joc insa diferenta de 4 goluri s-a pastrat pana la finalul partidei.

Meciul revansa se va juca sambata de la ora 11.00.

Tot astazi, la Arad, Amefa a invins-o pe Crisul cu 15-6 dupa un meci pe care l-a dominat de la un capat la altul. Alex Baltean a fost cel mai bun marcator al partidei cu 6 reusite. Meciul revansa se va juca sambata de la ora 11.00.