Campioana en-titre, Budva s-a calificat in finala campionatului muntenegrean dupa ce a castigat meciul decisiv cu Primorac, din penultimul act al competitiei, cu 9-7.  Primorac nu a cedat insa usor partida. Oapsetii au marcat primii, insa Budva a preluat controlul jocului si incheiat primul sfert cu un gol avantaj. Urmatoarele doua reprize au fost echiibrate, iar la inceputul reprizei a patra Primorac a egalat la 7. Miljan Popovic din penalty si Sergej Lobov au punctat din nou pentru Budva, stabilind si scorul final al partidei.

Campionatul Muntenegrului
Semi-finale

Meciul 3, miercuri 30 aprilie:

Budva m:tel – VK Primorac Kotor 9-7 (2-1, 2-2, 3-3, 2-1)

Budva: Lazović, Vukmirović, Đurđić 2, Ćetković, Kovačević 1, Vujašević, Lobov 1, Popović 4, Marković 1, Mitrović, Ivančević, Paškvalin, Zubac, Radanović.

Primorac: U. Brguljan, Kudaba 1, Lučić 1, Danilović, M. Brguljan, Đurović, Krivokapić, Tešanović, Mačić 1, Murišić 2, Vukasović 1, Saveljić 1, Kralj, Adžić.

Primul meci al finalei dintre Jadran Herceg Novi  si Budva va avea loc in ziua de joi, 8 mai.