Clujenii au inceput foarte bine partida inscriind de doua ori in primele opt minute fara sa primeasca gol. In sfertul al doilea, Rapid inscrie prin Paul Bordea si se apropie la un gol de adversari insa Bogdan Paleacu reuseste o serie de 4 goluri consecutive si duce scorul la 6 la 1 pentru Poli. Pana la pauza mare bucurestenii reduc din diferenta prin Patrascu si Rujan (6-3)

Diferenta de trei goluri s-a pastrat si dupa al treilea sfert care a fost mult mai echilibrat, cele doua echipe punctand de doua ori fiecare: Paleacu si Campean au marcat pentru 8 la 3, iar Albu si Patrascu au stabilit scorul inainte de ultima repriza.

Gazdele au avut initiativa si in al patrulea sfert, inscriind prin Bogdan Paleacu (care a semnat al 7-lea sau gol) cand mai erau 5 minute din meci si Cobilean. Rapid a mai punctat o data prin Pandelea care a inschis si tabela de marcaj. Poli Cluj – Rapid, scor final 10-6.