CN Atlètic-Barceloneta nu a iertat-o pe CN Terrassa nici in al doilea meci, chiar daca oaspetii au inceput cu un 2 la 0 in primul sfert prin reusitele lui Óscar Carrillo si Sergi Mora. Campioana en-titre a reactionat imediat si a egalat prin golurile lui  Ubovic si Sziranyi, insa tot Terrassa a intrat la pauza cu avantaj dupa golul lui Xavi Serra. Barceloneta a fortat in sfertul al doilea si a marcat nu mai putin de sapte goluri, primind doar unul in schimb. Si urmatoarele opt minute de joc au fost ale gazdelor care au castigat sfertul cu 5 la 2, pentru ca in ultima repriza Terrassa sa reduca din diferenta de pe tabela de marcaj (15-9) . Al treilea meci al finalei este programat miercuri 21 mai, de la 20:45, in piscina Área Olímpica.