Oaspetii au rezistat o repriza in fata jucatorilor de la Barceloneta, care au condus cu un singur gol dupa primele 8 minute de joc (3-2). Gazdele s-au dezlantuit in repriza a doua pe care au castigat-o cu 4 la 0, astfel ca la jumatatea meciului Barceloneta avea deja un avantaj de 5 goluri (7-2). Terrassa a reusit in partea a treia a intalnirii sa puncteze de trei ori si a primit un singur gol dar nu a fost de-ajuns pentru a reintra in joc. In ultima repriza ambele echipe au mai punctat de doua ori fiecare iar meciul s-a incheiat cu victoria gazdelor cu 10 la 7. Si de aceasta data cele mai multe goluri au fost marcate de  Albert Español (4) fiind urmat de internationalul brazilian, Felipe Perrone cu trei goluri. Al doilea meci al finalei se va juca sambata tot in piscina celor de la Barceloneta.

Campionatul Spaniei

Play-off

Finala (3 din 5)

Meciul 1

Miercuri 14 mai:

C.N. Atletic-Barceloneta – C.N. Terrassa 10-7 (3-2, 4-0, 1-3, 2-2)

Barceloneta: Albert Español 4 (foto), Felipe Perrone 3, Gonzalo Echenique 2, Balazs Sziranyi.

Terrassa: Oscar Carrillo 2, Ivan Gallego 2, Xavier Serra, Abraham Alcaide, Jordi Perez.

Meciul doi este programat sambata de la ora 12.00 in piscina clubului Barceloneta.