Intalnirea a fost echilibrata in prima jumatate, Franta intrand in avantaj de gol la  ultima pauza. Poloiştii români au reusit sa egaleze din nou  la inceputul reprizei a patra insa replica adversarilor nu a intarziat si au punctat de doua ori consecutiv, diferenta de doua goluri mentindu-se pana la finalul partidei. Antipa (2), V. Georgescu (2) si Seichei au marcat golurile tricolorilor, care vor intalni in ultimul meci de la Baku, Slovacia pentrui locurile 11-12..

Franta – Romania 7-5 (0-0, 1-1, 3-2, 3-2)

Franta: Jocelyn Mtambayi 2, Pierre Chandieu 2, Hugo Lepint 1, Lilian Ospedale 1, Reda Boukili 1

Romania: Victor Antipa 2, Vlad Georgescu 2, Cristian Seichei 1.