Campionatul European de juniori sub 17 ani a continuat duminica la Baku. In competitia baietilor Muntenegru si Croatia au oferit cel mai disputat meci al zilei cele doua echipe incheiind partida la egalitate 11-11. Muntenegru a condus cu 10-6 la inceputul ultimului sfert dar croatii au reusit sa recupereze in trei minute  diferenta si apoi sa egaleze prin  Marin Dasic, care a punctat din penalty. Grecia a invins fara probleme Turcia si s-a instalat pe primul loc in grupa C, in timp ce Spania a produs surpriza in grupa B invingand pe Serbia la limita cu 10 la 9.  In ultimul meci al zilei, Italia a trecut de Rusia cu 9 la 8 si a trecut pe primul loc in grupa A.

In turneul feminin, Ungaria si Rusia au confirmat statutul de favorite si s-au impus in fata Greciei, respectiv Spaniei, fiind acum lideri in grupe. Ungaria a invins Grecia cu 11-10 in timp ce Rusia a trecut de Spania cu 12-8.