Poloistii dinamovisti au avut un inceput foarte bun de meci cu sapte goluri inscrise in primul sfert si doar doua primite (2-7). A doua repriza a avut parte din nou de goluri multe, cinci de partea lui Dinamo si trei inscrise de Amefa. La adapostul avantajului de 7 goluri de pe tabela de marcaj, bucurestenii au redus motoarele in a doua jumatate a meciului. Al treilea sfert a fost echilibrat pentru ca in ultima parte sa primeasca cinci goluri si sa inscrie doar 3. Andrei Georgescu (foto) a fost cel mai bun marcator de la oaspeti, cu 5 reusite, in timp de la gazde, Robert Gergelyfi  a marcat trei goluri.

Amefa Arad – Dinamo 12-17 (2-7,3-5, 2-2,5-3)

Amefa: Hodageu, Levente Vancsik 1, Alex Baltean 3, R Furj,  A. Fericean,   R. Huber 2, Palotas,  Claudiu Grama 2, Bogdan Laza 1,  Szabadai, Robert Gergelyfi 3, R. Belean. A. Vidican, Mircea Samuila. Antrenor Cristi Cosma

Dinamo: , Traian Orzoiu, David Bota, Andrei Prioteasa 1, James Ciaran 3, Ionut Vranceanu 1, Alex  1, Demeter  1, Marian Constantin, George Georgescu 4, Andrei  5, Ion Necsiulescu 1,  Berttini, Alex Simion. Antrenor: Andrei

Arbitrii: Petre Gepian si  R. Oros

Superioritati numerice:  Amefa 6/3 si Dinamo 6/4