Mondialele de Veterani au continuat astazi la Complexul de Natatie Hajós Alfréd de pe Insula Margareta din Budapesta.

La categoria 40+, ACS Brenntag a castigat si al doilea meci din grupa C impunandu-se cu 16 la 6 in fata echipei Belarus Master. Pe reprize scorul a fost 4-2, 3-2, 6-0, 3-2. Au marcat pentru echipa noastra Razvan Cristescu 7, Bogdan Cojocariu 2, Alexandru Badea 2,Andrei Iosep, Bogdan Matei, Mike Tignol, Istvan Moldvai, Dan Balanov.

Favorita gazdelor la categoria 40+, echipa Millenium, formata din componentii echipei nationale a Ungariei, tripla campioana olimpica a obtinut o noua victorie categorica in grupa B: 24-5 cu Pln. Milano.

La catgoria 35+, Sport Club Brenntag a inregistrat un nou rezultat de egalitate: 8-8 cu Jadran Veterani. Pe reprize scorul a fost 2-1, 1-3, 1-1, 4-3. Au marcat pentru echipa noastra Matej Nastran 4, Silviu Ceobanu 3 si Andrei Butuman.