Liderul Superligii Nationale, Steaua a trecut categoric de Poli Cluj, in meciul revansa din etapa a 10-a, disputat in aceasta dimineata in bazinul din Ghencea. Dupa 24-4 ieri, ros-albastrii s-au impus astazi cu 24-1.

Tot in aceasta dimineata, la Oradea, Rapid a reusit dubla in fata celor de la Crisul. Dupa ce ieri au obtinut o victorie la limita, scor 6-7, jucatorii lui Silviu Ceobanu au castigat astazi mult mai clar, cu 4-8. Gazdele au condus cu 1 la 0 dupa primul sfert si au avut 2 la 1 in repriza a doua, insa bucurestenii au egalat pana la pauza mare prin Mihai Mircea (2-2). A doua jumatate a meciului a fost dominata de rapidisti: au marcat trei goluri consecutive in sfertul trei si au inscris alte trei goluri in ultima parte, pana la reusita gazdelor din ultima secunda a meciului.

Dupa acest meci, Rapid ramane pe Oradea pentru a disputa dubla restanta cu CSM Digi Oradea, din etapa a 8-a. Primul joc este programat in aceasta seara de la ora 19.00.