Formatia antrenata de Pino Porzio a trecut in finala de AN Brescia cu 11-6. Cinci dintre goluri au fost marcate de muntenegreanul Ivovic care a fost decisiv in acest meci, dupa ce la finalul primului sfert scorul era egal 2-2.In repriza a doua Rizzo a ratat un penalty care ar fi adus pe Brescia la un gol in spatele campioanei. La jumatatea partidei Recco a condus cu 5 la 3. In partea a doua a finalei, portarul Tempesti a fost greu de depasit de adversari, in schimb coechipierii sai din atac au marit diferenta pe tabela de marcaj la 5 goluri dupa sfertul trei, avantaj pastra pina la finalul meciului.

Meciul pentru locurile 3/4 a fost castigat de DOOA Posillipo care a invins pe RN Bogliasco  cu 17-9

Cupa Italiei, miercuri 19 martie:
Finala

Pro Recco – AN Brescia 11-6 (3-2, 2-1, 4-1, 2-2)

Pro Recco: Tempesti, Lapenna 1, Jokovic 2, Figlioli, Giorgetti 1, Felugo, Giacoppo, Aicardi 2, Figari, Fondelli, Ivovic 5, Gitto, Pastorino. Antrenor: Porzio.

Brescia: Del Lungo, Valentino, C. Presciutti 1, Legrenzi, Molina 1, Rizzo, Giorgi, Nora, N. Presciutti 1, Bodegas 1, Di Fulvio, Napolitano 2, Dian. Antrenor: Bovo.

Finala mica

DOOA Posillipo – RN Bogliasco 17-9 (3-3, 5-2, 4-1, 5-3)

Posillipo: Cappuccio, Dolce 2, Rossi 1, Foglio, Mattiello, Radovic 4, Renzuto Iodice 2, Russo, Klikovac, Bertoli 3, Mandolini 3, Saccoia 2, Negri. Antrenor: Cufino.

RN Bogliasco: Robert Dinu, Marziali 1, A. Di Somma 1, Azzarini, Barillari, Bianchi, Guidi, Boero 1, Fabiano, Lanzoni 2, Gavazzi 1, Bruni 3, Vespa. Antrenor: Bettini.

Castigatoarele Cupei: 1970 CC Napoli, 1971/73 nnu s-a disputat, 1974 Pro Recco, 1975 nu s-a disputat, 1976 RN Florentia, 1977/84 nu s-a disputat, 1985-1986 Pescara, 1987 CN Posillipo, 1988 RN Arenzano, 1989 Pescara, 1990-1991 RN Savona, 1992 Pescara, 1993 RN Savona, 1994/97 , 1998 Pescara, nu s-a disputat, 1999/2004 nu s-a disputat, 2005 Bissolati Cremona, dal 2006 al 2011 Pro Recco, 2012 AN Brescia, 2013-2014 Pro Recco.