Crisul Oradea a obtinut astazi o victorie la doua goluri in meciul disputat la Cluj, in compania celor de la Poli, scor 10-8. Tinerii oradeni au inceput foarte bine intalnirii inscriind cinci goluri in primul sfert, fara sa primeasca vreunul. Gazdele au reusit sa echilibreze jocul in repriza a doua, au marcat chiar de patru ori in timp ce jucatorii antrenati de Eugen Bajenaru au mai inscris de trei ori, la jumatatea meciului, Crisul avand un avantaj de 4 goluri (4-8). La reluarea jocului, in a treia parte, cele doua echipe au inscris fiecare de doua ori, pentru ca Poli Cluj sa mai reduca din diferenta in ultimul sfert pe care l-a castigat cu 2 la 0. Urmatoarele meciuri ale semifinalei sunt programate, la sfarsitul saptamanii viitoare, la Oradea.

Poli Cluj – Crisul Oradea 8-10 (0-5, 4-3, 2-2, 2-0)

Poli ClujMarius Câmpean, T. Vincze 2, Tiberiu Dolha, Gebefugi, Ștefan Dolha 1, V. Tantău 1, A. Gandrabura 1, I. Baloga, D. Corcinschi, A. Campean, Oniga 1, Rujan 2. Rosca Titus. Antrenor Radu Sabău

Crișul Lancetti Oradea: Mircea Furtoș, Andrei Pânzariu, Antonio Alexandrescu 1, Remus Barbu, Istvan Szabo 4, Sergiu Olcean 2, Remes, Alexandru Sfârle 1, Roland Szabo, Bogdan Paleacu 1,  Claudiu Alb 1, Cristopher Oros,  Doru Maior. Antrenor Eugen Băjenaru

Superioritati numerice: Poli Cluj 10/1  si Crisul Oradea   8/3

Penalty-uri: poli Cluj – si Crisul 1/1