CSM Digi Oradea a avut parte de un joc mai dificil în meciul revansa cu Sportul Studentesc Corona, disputat in cadrul etapei a III-a a Superligii Naționale. Campioana Romaniei s-a impus doar la doua goluri, cu 12-10, dupa ce joi a castigat clar, cu 14 la 6.

Cu opt minute înainte de final CSM a avut un avantaj de patru goluri pe tabela e marcaj (11-7). Studentii au inceput insa foarte bine ultimul sfert si cu trei goluri consecutive s-au apropiat la un singur gol de oradeni (11-10). Ba chiar au avut posibilitatea sa egaleze. Oradenii au rfost cei care au punctat ultimii prin MIhnea Chioveanu care a stabilit si scorul final (12-10). De remarcat, este ca față de primul meci Kadar Kalman i-a trimis in apa pe juniorii Kovats Viktor si Szabo Istvan si l-a odihnit pe Gheorghe Dunca.

Tibi Negrean si Mihnea Chioveanu au fost cei mai buni marcatori de la orădeni, cu trei reuşite. Pentru Sportul, Robert Gergelyfi şi Radu Gospodinov au semnat câte două goluri.

CSM Digi Oradea – Sportul Studențesc Corona 12-10 (4-2,3-3,4-2,1-3)
CSM Digi: Gojko Pijetlovic, Szabo Roland, Tiberiu Negrean 3, Dusan Markovic 1, Mihnea Chioveanu 3, Alex Popoviciu 1, Ramiro Georgescu 1, Vojislav Cupic 1, Andrei Creţu 1, Mihnea Gheorghe 1, Dorin Crețu, Kovats Viktor, Szabo Istvan. Antrenor: Kadar Kalman
Corona: Milos Malinkovic, Bogdan Cîmpianu 1, Vlad Georgescu 1, Zdravko Delas 1, Iulian Rădoi 1, Adrian Stan 1, Cătălin Stan, Nicolae Oanţă 1, Martin Kolarik, Radu Gospodinov 2, Răzvan Moraru, Radu Buică, Robert Gergelyfi 2. Antrenor: Aurelian Georgescu
Arbitri: Mihnea Alexandrescu (Cluj Napoca) şi Attila Brosovszki (Arad).

Delegat FRP: Radu Nechita (Cluj Napoca)

Superioritati numerice: CSM 5/2  si Sportul 9/4

Penalty-uri: CSM 1/1 si Sportul 1/1