În tur, campioana Steaua şi vicecampioana CSM Oradea au încheiat la egalitate, la Bucureşti.

In partida de la Oradea, scorul pe reprize 4-3, 2-1, 1-0, 3-2.

Prima repriza a fost si cea mai spectaculoasa, cu multe goluri si rasturnari de scoruri. Gazdele au deschis scorul prin Tiberiu Negrean, dar stelistii au reactionat cu trei goluri consecutive semnate de Francesco Iudean (dubla) si Vlad Georgescu. Orădenii au replicat cu alte trei goluri consecutive reusite de Mihnea Gheorghe (dubla, un gol din penalty) si Asanovic, si au intrat cu avantaj minim la prima pauza (4-3).

Oradenii au castigat si urmatoarele trei reprize ale meciului. La pauza mare au condus cu 6-4, inainte de ultimul sfert diferenta a fost de trei goluri (7-4) iar in ultimele opt minute de joc CSM a punctat de trei ori in timp ce Steaua a reusit sa inscrie doar de doua ori.