Ungaria a trecut de Brazilia cu 10-6, in ultimul meci din preliminariile turneului olimpic si a incheiat pe primul loc Grupa A. Echipa lui Tibor Benedek a dominat meciul de la un capat la altul. In prima jumatate so-a pastrat poarta intacta timp de 14 minute, Nagy fiind invins doar dintr-o lovitura de pedeapsa transofrmata de Guimaraes. La pauza mare Ungaria a condus cu 4 goluri (5-1) si si-a pastrat avansul pana la finalul jocului. Ungaria a castigat grupa A cu 7 puncte si va intalni in sferturi pe Muntenegru (locul 4 din grupa B). Brazilia incheie pe trei grupa cu 6 puncte si va avea ca adversara mai departe pe Croatia (locul 2 din grupa B).

Brazilia – Ungaria  6-10 (0-3, 1-2, 3-3, 2-2)

Brazilia: Soro,  Crivella 1, Franco, Ives Gonzales, Salemi, B. Gomes 2, Delgado, Silva, Rocha, Perrone 2, Guimarães 1, Vrlic, Antonelli. Antrenor: Ratko Rudic

Ungaria: V. Nagy, Ad. Decker, Harai 2, Erdelyi, Hosnyanszky 2, Kis 1, K. Manhercz 1, Szivos, Da. Varga, De. Varga 1, Vamos 2, Zalanki 1, At. Decker. Antrenor: Tibor Benedek

Aebitrii: BUCH Xevi si IVANOVSKI Stanko