Jucatorii lui Dejan Stanojevic au facut insa un meci foarte bun si doar cateva erori au facut iferenta astazi. Dupa un prim sfert in care a fost condusa cu 4 la 2, echipa noastra a reusit sa revina in joc si sa egaleze pe tabela de marcaj (5-5), prin dubla lui Negrean si golul lui Chioveanu. Repriza se incheie insa cu Ungaria in avantaj dupa reusita lui Vamos Marton (6-5). La reluarea jocului tricolorii primesc doua goluri intr-un minut,   moment decisiv in economia intalnirii. Ungaria a incheiat sfertul cu un avans de patru goluri, diferenta greu de recuperat de catre Romania in ultima repriza.

Ungaria – Romania 12-8 (4-2, 2-3, 4-1, 2-2)

Ungaria:Nagy, Zalanki 1, Manhercz 1, Erdelyi 1, Vamos 1, Hosnyanszky 1, Decker, Szivos 4, Dan. Varga, Den. Varga 2, Bedo, Harai 1, Bisztritsanyi. Antrenor: Tibor Benedeck

Romania: Dragos Stoenescu, Cosmin Radu, Tiberiu Negrean 3, Mihnea Gheorghe 1, Nicolae Oanta, Andrei Busila, Daniel Teohari 2, Mihnea Chioveanu 1, Dimitri Goanta, Roland Szabo, Alexandru Ghiban 1, Alex Popoviciu, Marius Tic. Antrenor: Dejan Stanojevic

Arbitrii: Filippo Gomez (ITA) si Henk Smit (NED)

Superioritati numerice: Ungaria 4/7 si Romania 2/7

Penalty-uri: Ungaria 1/1