Victorie importanta pentru campioana Spaniei in grupa A. Barceloneta a trecut de Primorje si se mentine pe un loc de Final Six. Decisiv, in meciul de la Barcelona, a fost sfertul al doilea, in care Barceloneta a punctat de patru ori fara sa primeasca vreun gol. Formatia din Rijeka a incercat sa revina in joc in partea a doua a meciului, dar nici macar forma buna a lui Miho Boskovic, marcator a 4 goluri, nu schimbat soarta partidei. Barceloneta a rezistat pana la final si s-a impus cu 9-7, fiind la un punct distanta de liderul Olympiacos.
Grecii au castigat fara probleme confruntarea din deplasare cu Jadran Herceg Novi, scor 6-13. Trio-ul Fountoulis, Gounas si Blai Mallarach, cu cate 3 goluri fiecare, au fost cei mai buni marcatori de la campioana Greciei.

Chiar daca are biletele asigurate pentru Final Six, fiind organizatoarea turneului, Eger a obtinut o victorie clara in deplasare cu Spandau 8-15 si ocupa locul 2 in grupa A, cu 11 puncte.

In grupa B, OSC a obtinut al doilea succes in grupa dupa victoria din deplasare, 9-12, cu Galatasaray. La Belgrad, Partizan a primit vizita celor de la Jug. Formatia din Dubrovnik impunandu-se fara probleme cu, 6-10. Echipa antrenata de Vjekoslav Kobescak a adunat 15 puncte in clasament si va juca in urmatoarea etapa contra celor de la Pro Recco.

Szolnok a castigat cu 12-11 partida disputata pe teren propriu in etapa a 6-a din Champions League. Meciul a inceput sub semnul echilibrului, gazdele intrand cu un avantaj minim pe tabela la prima pauza (4-3). La reluarea partidei, Szolnok reuseste sa se desprinda de aversari prin reusitele lui Vamos (5-3 si 6-4). Di Fulvio inscrie pentru 6-5, dar cu un minut inainte de pauza mare, Pro Recco este sanctionata cu un penalty pentru intrarea anticipata a lui Prlainovic, iar lovitura de pedeapsa este transformata de Gocic.. In repriza a treia, campioana Italiei care reuseste sa  egaleze la 8,  dar tot Szolnok are avantaj la ultima pauza dupa ce Mitrovic inscrie pentru 9-8. Diferenta de un gol s-a pastrat pana la finalul intalnirii, dupa ce ultima repriza s-a incheiat la egalitate 3-3.  Cu aceasta victorie Szolnok a adunat 12 puncte in grupa, in timp ce Recco este in continuare lider cu 15 puncte.

Urmatoarea etapa din Liga Campionilor se va disputa luna viitoare, pe 12 martie.

Champions League 2015-2016
Grupele preliminarii

Etapa a 6-a

Miercuri,  10 februarie:

Partizan Raiffeisen (SRB) – Jug CO Dubrovnik (CRO) 6-10 (1-3, 1-3, 1-1, 3-3)
Partizan: Gavril Subotic 2, Luuk Gielen, Dimitrios Tigkas, Djordje Tanaskovic, Ognjen Stojanovic.
Jug: Josip Vrlic 2, Xavi Garcia 2, Felipe Perrone 2, Paulo Obradovic 2, Luka Loncar, Pavo Markovic.
Jadran Carine Herceg Novi (MNE) – Olympiacos Piraeus (GRE) 6 -13 (1-4, 0-2, 2-3, 3-4)
Jadran: Aleksa Ukropina, Stefan Vidovic, Nikola Moskov, Stefan Porobic, Djuro Radovic, Miroslav Randjic.
Olympiacos: Ioannis Fountoulis 3, Alexandros Gounas 3, Blai Mallarach 3, Evangelos Delakas, Konstantinos Mourikis, Christodoulos Kolomvos, Angelos Vlachopoulos.

CN Atletic-Barceloneta (ESP) – Primorje EB Rijeka (CRO)  9-7 (1-1, 4-0, 1-3, 3-3)