La fel ca in meciul de vineri, gazdele au deschis scorul, dupa doua minute de joc, prin olandezul Jesse Koopman si si-au dublat avantajul prin Istvan Szabo. „Studentii” au redus insa din diferenta pana la prima pauza prin reusita lui Andrei Cretu, pentru ca in la prima actiune din sfertul al doilea, croatul Josip Jerkovic sa aduca egalarea pe tabela de marcaj.

Rezultatul s-a pastrat la jumatatea partidei dupa ce portarul Serban Abrudan a aparat un penalty executat de Robert Gergelyfi. Egaliate a fost si la finalul reprizei a treia dupa ce ambele echipe au inscris cate un gol fiecare.

In ultima parte, stangaciul Josip Jerkovic a iesit la rampa cu o dubla care a adus prima victorie stagionala celor de la Corona Sportul Studentesc. Mai intii croatul a punctat pentru 3-4, apoi, dupa golul lui Istvan Szabo de 4-4, a marcat golul victoriei dintr-un penalty.