Bucurestenii au fost condusi cu 5 la 2 dupa primul sfert, insa au intors rezultatul in favoarea lor in urmatoarele 8 minute de joc. Alb-rosii au reusit sa inscrie de 4 ori, fara sa primeasca gol, si au intrat la pauza mare in avantaj, scor 6-5.

A 2-a parte a meciului a fost  echilibrată, fiecare echipa fiind pe rand la conducere pe tabela de marcaj. Cu mai putin de 3 minute inainte de finalul partidei oradenii au egalat (11-11), însă David Bota, cel mai bun marcator al meciului cu 5 reusite, a punctat decisiv cu 50 de secunde inainte de final si a adus victoria lui Dinamo.

In urma acestei victorii, dinamovistii au un traseu favorabil pentru calificarea în finala competiţiei.

Tot ieri dupa-amiaza, in Grupa A, Rapid Bucureşti a dispus de CSŞ Triumf cu 15-9.

Va reamintim ca in meciurile disputate joi dimineata, Dinamo a învins-o pe Politehnica Cluj-Napoca, scor 33-6,

In clasament, Dinamo conduce a câştigat Grupa B, indiferent de rezultatul meciului CSM Oradea – Politehnica Cluj, şi va juca în semifinale cu ocupanta locului 2 din Grupa A, CS Rapid Bucureşti.Dinamo a învins-o ieri in primul meci şi pe Politehnica Cluj-Napoca, scor 33-6, a câştigat Grupa B, indiferent de rezultatul meciului CSM Oradea – Politehnica Cluj, şi va juca în semifinale cu ocupanta locului 2 din Grupa A, CS Rapid Bucureşti.

In meciurile de dimineata Steaua a invins pe Rapid cu 20 la 5 iar Dinamo a surclasat-o pe Poli Cluj cu 33 la 6.

Astazi loc ultimele meciuri din grupe, CSŞ Triumf Bucureşti – CSA Steaua Bucureşti (10:00) şi Politehnica Cluj – CSM Oradea (11:30), partida pentru poziţiile 5-6, locul 3 în Grupa A – locul 3 în Grupa B (17:00), precum şi semifinalele, locul 2 în Grupa A – locul 1 în Grupa B (18:30), respectiv locul 1 în Grupa A – locul 2 în Grupa B (20:00). Finala e programată sâmbătă (ora 13:00).