Tinerii oradeni au deschis scorul prin Viktor Kovats, fiind singura data cand s-au aflat la conducere pe tabela de marcaj. Polistii antrenati de Aurelian Georgescu au prealuat controlul jocului si cu trei goluri consecutive au incheiat sfertul la doua lungimi distanta. A doua repriza a fost tot a gazdelor Iulian Radoi si Radu Gospodinov, de doua ori, stabilind scorul la pauza mare (6-1). „Studentii” au marit ritmul in sfertul al treilea si au marcat 6 goluri fiind invinsi o singura data, ultimele 8 minute ale intalnirii fiind tot ale gazdelor. Cel mai bun marcator al meciului a fost Dragos Pandelea, cu 5 reusite.

Sportul Corona – Crisul 17-4 (3-1, 3-0, 6-1, 5-2)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 1, Vlad Georgescu 2, Zdravko Delas 4, Codrin Cotrau (suspendat), Iulian Radoi 2, Vlad Dragomirescu 1, Dragos Pandelea 5, Eduard Ciobanu, Nicolae Oanta 1, Radu Gospodinov 2,  Catalin Vochin, Josip Jerkovic 1, Edwuard Andrei 2. Antrenor Aurelian Georgescu.

Crisul: Doru Maior, Victor Kovats 1, Codila Bogdan, Norbert Gabor 1,  Istvan Szabo 1 (pen), Draghici Cristian, Aron Pop. Antonio , Cristian Dobre 1, Claudiu Alb, Cristian Sechei, Terean Sergiu, Laszlo Gergelyi, Zoltan Gui. Antrenor: E.Bajenaru

Arbitrii: Manea Manuel si Paul Georgescu

Superioritati numerice: Sportul 7/2  si Crisul 5/ 3

Penalty-uri: Sportul  1/0  si Crisul 1/1