Saptamana a inceput cu meciul dintre Sète si Lille, restanta din prima etapa. Echipa lui Ladislau Balanov a condus cu 4 la 0 dupa primul sfert  (0-4) si cu 5 la 3 la pauza mare insa a fost egalata de Sète cu doar trei secunde inainte de fluierul final.

La cateva zile dupa meciul cu Lille, Sète a primit vizita celor de la Nice, oaspetii impunandu-se cu 17 la 11. Aix-en-Provence a cedat fara drept de apel confruntarea cu liderul la zi, Marseille. Oaspetii si-au asigura victoria chiar dupa prima jumatate cand au condus cu 8 goluri pe tabela de marcaj (12-4), pentru ca in final sa se impuna cu 20 la 9. Intr-un alt meci, campioana, Montpellier a obtinut toate punctele din confruntarea cu Noisy (10-7)

Echipa pregatita de Ladislau Balanov, Lille Neptune a cedat meciul din deplasare de la  Strasbourg cu 13-8. Gazdele au dominat jocul de la un capat la altul, la jumatatea meciului avand un avantaj de 4 goluri (6-2). Dupa aceasta victorie, Strasbourg ocupa locul patru in clasament la trei puncte de podium. Lille in schimb a ramas cu 7 puncte acumulate in 10 etape.