Partida gazduita de bazinul din Ghencea a avut parte de un start echilibrat. Brescia a deschis scorul prin Muslim, dar Steaua a egalat prin Mihnea Gheorghe, pentru ca Istvan Szabo sa isi aduca echipa in avantaj. Prima repriza s-a incheiat totusi la egalitate dupa ce Valerio Rizzo a inscris cu 1’59” inainte de pauza.

Echilibrul s-a pastrat si in urmatoarele 5 minute ale intalnirii. Marius Tic a inchis poarta dar spre finalul reprizei nu s-a putut opune suturilor lui Nicholas Presciutti si Rizzo, astfel ca italienii au intrat cu avantaj de doua goluri la pauza mare (2-4).

La reluarea jocului, Steaua s-a apropiat la un gol de adversari prin reusita lui Kragic, insa vicecampioana Italiei a reactionat cu trei goluri consecutive semnate de Pietro Figlioli, Vukcevic si Valentino Gallo (3-7).

Ultima repriza a revenit Stelei care a punctat de doua ori prin Andrei Prioteasa si Tudor Fulea in timp ce Pietro Figlioli a stabilit scorul final (5-8).