Steaua a fost invinsa in deplasare cu  15-3 de Szolnok, campioana en-titre si castigatoarea Super Cupei Europei in al doilea meci din grupa B a Ligii Campionilor.

Jucatorii lui Sándor Cseh au inceput in forta meciul si au condus cu 4 la 0 dupa prima repriza, stelistii avand si ghinion la cateva actiuni din atac in care mingea a lovit bara portii aparate de tanarul Kardos.

Urmatoarele 8 minute de joc au fost mai echilibrate, ros-albastrii reusind sa puncteze de doua ori prin Filipovic si Murisic, insa au  fost depasiti in aparare tot de doua ori.

Szolnok a dominat a categoric a doua jumatate: a marcat 5 goluri in sfertul trei fara sa primeasca vreunul apoi in ultima repriza au punctat de 4 ori singurul gol al Stelei fiind marcat de Mihnea Chioveanu.

Djordje Filipovic,   , Nikola Murisic si Mihnea Chioveanu au marcat golurile formatiei bucurestene.