Sportul şi Dinamo au terminat din nou la egalitate, cu un rezultat identic cu cel de joi, in meciul revansa al etapei a 7-a din Superliga Nationala. Dupa un prim sfert echilibrat, in care ambele echipe au punctat de trei ori fiecare, „studentii” au preluat conducerea in repriza a doua, si au intrat la pauza mare cu un avantaj de doua goluri (6-4). A doua jumatatea a intalnirii a fost dominata de echipa lui George Georgescu. Dinamo a recuperat un gol din diferenta de pe tabela de marcaj in sfertul trei, prin golul lui Alexandru Matei, pentru ca in ultima parte sa restabileasca egalitatea prin Andrei Georgescu (7-7) si chiar sa preia conducerea dupa reusita lui Marian Constantin. Gazdele au fost salvate din nou de Robert Gergelyfi, care a inscris de aceasta data cu 26 secunde inainte de fluierul final stabilind scorul final al partidei, 8-8.