Joc foarte echilibrat intre Sportul si Dinamo in cel de-al treilea meci al finalei mici castigatoarea fiind decisa, in ultimele minute ale reprizei a 4-a, de golul slovacului Martin Kolarik (Sportul Stud).

Gazdele au deschis primele scorul prin croatul Delas, replica dinamovistilor fiind data de Alex Matei care a stabilit si scorul dupa prima repriza (1-1). La inceputul reprizei a doua, jucatorii lui George Georgescu preiau conducerea dupa un penalty transformat de Ionut Vranceanu. „Studentii” au reactionat imediat si au trecut in avantaj prin golurile lui Kolarik si Radoi. Cu 20″ inainte de pauza, Alex Matei a inscris al doilea sau gol si a restabilit astfel egalitatea dar Sportul a mai punctat o data prin Kolarik care stabileste scorul la jumatatea meciului. Echilibrul s-a pastrat si in sfertul al treilea ambele echipe preluand pe rand conducerea pe tabela de marcaj repriza incheiindu-se in cele din urma la egalitate (6-6). In ultima parte a intalnirii alb-rosii au din nou avantaj dupa golul marcat de Enescu, dar Sportul intoarce inca o data rezultatul prin golurile marcate de Catalin Stan si Martin Kolarik. Echipa antrenata de Aurelian Georgescu a trecut la conucere in finala mica: 2-1 la general. Meciul 4 este programat duminica, tot la Brasov, de la ora 11.00.