„Studentii” au avut un inceput foarte bun de meci, cu trei goluri consecutive inscrise de Vlad Georgescu (dubla) si slovacul Martin Kolarik, dar dinamovistii s-au apropiat la un singur gol pana la prima pauza (2-3). Jucatorii lui George Georgescu au trecut la conducerea jocului in sfertul al doilea (5-4) dar la jumatatea meciului scorul a fost egal 5-5. Tot dinamovistii au avut initiativa la reluarea intalnirii si au inscris, din penalty, prin Alexandru Matei. A fost insa ultima data cand gazdele au condus, Sportul reusind sa faca pasul decisiv spre victorie in ultimul sfert cand s-a distantat la doua goluri (7-9 si 9-11). Cu 6″ inainte de fluierul final, Andrei Georgescu a inscris ultimul gol al partidei (10-11), care o trimite pe Dinamo pe locul al treilea la finalul sezonului regulat. Ros-albii vor juca astfel in semifinale cu a doua clasata de la finalul sezonului regulat al Superliga. Sportul ocupa la finalul celor 14 etape locul 4 si va intalni in penultimul act, cel mai probabil, pe Steaua, echipa care mai are de disputat doua etape restante.

DINAMO Bucuresti – SPORTUL Stud. Corona 10-11 (2-3, 3-2, 2-2, 2-3)

Dinamo: Marius Tic, Adrian Enescu 1, Tudor Fulea 2, Vlad Dragomirescu, Andrei Prioteasa, Alex Matei 3, Szilard Demeter, Alexandru Sfarle, Marian Constantin, Andrei Georgescu 1, Ion Vranceanu 2, Nenciu Berttini, Alex Simion 1. Antrenor: George Georgescu.

Sportul Studențesc Corona: Razvan Moraru, Vlad Georgescu 4, Zdravko Delas, Codrin Cotrau, Iulian Radoi, Adrian Stan 2, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta 1, Martin Kolarik 4,  Robert Gergelyfi, Radu Buica. Antrenor: Aurelian Georgescu

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Radu Matache

Superioritati numerice: Dinamo 7/3 si Sportul 6/2

Penalty-uri: Dinamo 2/2 si Sportul 4/4