Meciul de deshidere a celei de-a 26-a editii  a turneului international de la Portugalete, nu a oferit foarte multe goluri publicului. Grecia si Franta nu au inscris nicun gol in primul si in ultimul sfert, prima reusita fiind inregistrata in sfertul al doilea de partea Frantei (0-1). Grecia a intors rezultatul si a trecut la conducere in repriza a treia, in care a punctat de trei ori si a primit un gol, rezultatul de 3 la 2 pastrandu-se pina la finalul intalnirii.

In al doilea meci al turneului, Spania au invins Rusia cu 11 la 9, mai mult de jumatate din golurile gazdelor fiind marcate de  Marc Minguell si Xavi Garcia, ambii inscriind cate trei goluri.