Kazan a dominat categoric meciul de pe teren propriu cu Mornar. Inca din primul sfert s-a distantat de adversari (5-1) anuland practic avantajul de doua goluri inregistart de croati in tur. Desi a echilibrat jocul in celelalte trei sferturi, pentru Mornar a fost imposibil sa revina in joc fiind invinsa cu 12 la 7. Cel ami bun marcator de la gaze a fost Ivan Nagaev cu 5 reusite.

Dupa succesul la un singur gol obtinut in tur (9-8), Brescia a castigat clar mansa a doua a semifinalei cu Szeged. Doar primele 8 minute ale partidei din Ungaria au fost echilibrate, cele doua echipe fiind la egalitate 3-3. Italienii s-au desprins de adversari in sfertul al doilea (4-7) si au marit diferenta in repriza a treia (6-11), pastrand avantajul de 5 goluri pana la finalul intalnirii. Scor 10-15.