Campionatele Europene de juniori U15 se desfasoara din 4 pana pe 11 iulie la Loulé, in Portugalia.  Tricolorii, repartizati in grupa B, debuteaza astazi impotriva Spaniei (ora 20 in Romania), apoi vor intalni Malta (pe 5 iulie) si Italia (pe 6 iulie). Locurile 2 si 3 din grupa vor juca in optimile de finala (7 iulie), in timp ce primul loc merge direct in sferturi, programate pe 8 iulie. 

An

 

 

Meciurile de la Campionatul European de juniori U15 de la Loulé pot fi urmarite seguite in direct pe site-ul oficial al Len.

Jucatorii convocati la nationala U15 pentru CE de la Loulé: Paduret Mihai, Alistar Razvan, Bajusz Benett, Soponar Ianis, Fitero Mihai, Marinescu Andrei, Tokai Mark, Sandru Raul, Szilagyi Marcu, Porfireanu Constantin, Borca Lucian, Burda Serban, Belu Tudor, Mihai Alexandru si Istrate Luca.

Fac parte din staff antrenorii Mateiasi Andrei (principal) si Bajenaru Eugen (secund), Georgeta Kari (kineteterapeut). Delegatia este condusa de Cosmin Radu – vicepresedintele FR Polo. La aceasta competitie este prezent si arbitrul Mihai Balanescu.

 

Campionatul European U15 – Loulè

Grupe

Grupa A: Muntenegru, Portugalia, Rusia. 

Grupa B: Spania, Italia, Malta, Romania. 

Grupa C: Franta, Grecia, Serbia, Turcia.

Grupa D: Croatia, Georgia, Ungaria, Polonia. 

***

Programul meciurilor (ora Romaniei) – Toate meciurile sunt in direct pe site-ul Len

Ziua 1 (4 iulie) 

Grupa A

MUNTENEGRU-RUSIA (ora 21.30)

Grupa B

ITALIA-MALTA (ora 12.30)

SPANIA-ROMANIA (ora 20)

Grupa C

GRECIA-TURCIA (ora 17)

SERBIA-FRANTA (ora 18:30)

Grupa D

UNGARIA-CROATIA (ora 11)

GEORGIA-POLONIA (ora 14)

 

Ziua a 2a  (5 iulie) 

Grupa A

MUNTENEGRU-PORTUGALIA (ora 21:30)

Grupa B

ROMANIA-MALTA (ora 14)

ITALIA-SPANIA (ora 17)

Grupa C

FRANTA-TURCIA (ora 11)

GRECIA-SERBIA (ora 18:30)

Grupa D

POLONIA-CROATIA (ora 12:30)

UNGARIA-GEORGIA (ora 20)

 

Ziua a 3 a (6 iulie) 

Grupa A

PORTUGALIA-RUSIA (ora 21:30)

Grupa B

ITALIA-ROMANIA (ora 18:30)

SPANIA-MALTA (ora 20)

Grupa C

GRECIA-FRANTA (ora 12:30)

SERBIA-TURCIA (ore 17)

Grupa D

UNGARIA-POLONIA (ora 11)

GEORGIA-CROATIA (ora 14)

 

Optimi de finala (7 iulie)

2a Grupa A-3a Grupa C (meci 3, ore 17)

2a Grupa C-3a Grupa A (meci 4, ore 18:30)

2a Grupa B-3a Grupa D (meci 5, ore 20)

2a Grupa D-3a Grupa B (meci 6, ore 21:30)

 

Sferturi de finala (8 iulie)

Castigatoare meci 3-1a Grupa D (sfert 3, ore 17)

Castigatoare meci 4-1a Grupa B (sfert 4, ore 18:30)

Castigatoare meci 5-1a Grupa C (sfert 5, ore 20)

Castigatoare meci 6-1a Grupa A (sfert 6, ore 22:30)

 

Semifinale 10 Iulie

Finale 11 Iulie

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here