Startul de meci le-a apartinut spaniolilor care au condus cu 3 la 0 dupa primul sfert. Tricolorii s-au apropiat la un gol de adversari in repriza a doua prin reusitele lui Tiberiu Negrean si Cosmin Radu (din penalty), insa ibericii au mai punctat o data pana la pauza mare prin Espanol (4-2).

Spania s-a desprins decisiv in sfertul al treilea punctand de 4 ori consecutiv, pana la reusita lui Robert Gergelyfi care a marcat cu 18 secunde inainte de ultima pauza (8-3).

Ultima repriza a apartinut tot ibericilor care au marcat de doua ori in timp ce pentru tricolori a inscris doar Cosmin Radu. S-a terminat 10-4 pentru Spania care a obtinut astfel biletele pentru Final Eight.

In ultimul meci al grupei, Ungaria a trecut de Franta cu 9-5.

In clasament Ungaria a terminat pe primul loc cu 12 puncte, urmata de Franta 6 puncte, Spania 6 pct, Romania 4 pct si Georgia 1 pct. S-au calificat la turneul final Ungaria, Franta si Spania.