a pierdut in fata Frantei meciul disputat in aceasta dimineata  in cadrul competitiei de la Szczecin. La jumatatea confruntarii cele doua echipe s-au aflat la egalitate 3-3.  Decisiva in soarta jocului a fost repriza a treia in care tricolorii mici au primit trei goluri fara ca sa inscrie vreun gol in poarta francezilor.  Romania a incercat sa revina in ultima repriza dar nu a recuperat decat un singur gol din diferenta de pe tabela de marcaj, cedand partida in final cu 6-8. In aceasta dupa-amiaza echipa lui Deja Stanijevic va intalni Polonia in meciul decisiv pentru calificarea la Jocurile Europene de la Baku.

Primele doua clasate din se califica la turneul final din Azerbaidjan.

Turneu de calificare CE, , 12-15 martie 2015