Rapid a castigat astazi in fata celor de la AMEFA Arad, cel de-al doilea meci din cadrul rundei a 7-a din Superliga Nationala, disputat in bazinul Floreasca din Capitala. Echipa lui Silviu Ceobanu s-a impus cu 11 la 5 si si-a luat astfel revansa pentru esecul de sambata (scor 6-7).

Giulestenii au dominat de la un capat la altul intalnirea. La pauza mare au avut un avantaj de 5 goluri (7-2) iar la finalul reprizei a treia au mai adaugat doua goluri la diferenta de pe tabela de marcaj (9-2). Mircea Mihai a fost cel mai bun marcator al meciului cu trei reusite. Rapid incheie turul de campionat pe locul 5 cu 15 puncte, Amefa pe 6, tot cu 15 puncte dar un golaveraj mai slab.