Partizan a castigat din nou Cupa Serbiei dupa ce a invins in finala disputata sambata pe Steaua Rosie Belgrad cu 8-5. Echipa antrenata de Milenković a avut un start foarte bun de meci conducand cu 4 la 0 dupa primul sfert. Jocul s-a echilibrat in urmatoarele reprize dar Steaua Rosie nu a mai putut recupera decat un gol din diferenta inregistrata in primele 8 minute de joc. Aleksandar Radanovic, Ognjen Stojanovic si Djordje Lazic au inscris fiecare cate doua goluri pentru formatia castigatoare. Pentru Partizan este al  8-lea trofeu de când Serbia a redevenit un stat de sine stătător si al 17-lea din istoria clubului.