Jucatorii lui Dorin Costras au început slab meciul şi dupa un 0 -5 in primul sfert, s-au vazut conduşi si cu 7 goluri înainte ca Tiberiu Negrean sa inscrie din penalty primul gol pentru CSM. Gazdele şi-au pastrat un avantaj considerabil pe tabelă înainte de ultimul sfert, în care CSM a reusit doar sa reduca din diferenţă.

CSM Digi Oradea va juca sambata impotriva nemtilor de la ASC Duisburg de la ora 15:45, iar de la ora  17.30, OSC Budapesta va intalni pe Sintez Kazan.

Primele două clasate din grupa se califică in play-off-ul Ligii Campionilor. Locul trei va juca in Euro Cup.

OSC Budapesta – CSM Digi Oradea 12-7 (5:0, 4:3, 2:0, 1:4)

OSC: David Bisztritsanyi, Adam Decker 2, Bence Bátori 4,  Adam Szentesi, Zsolt Juhasz, Gabor Kovacs, Gabor Hegedus 1, Kevin Graham 1, Ferenc Salamon 2, Miklos Gor Nagy, Erik Bundschuh, Drasko Brguljan 2, Viktor Varga.

CSM: Gojko Pijetlovic, Marko Avramovic 1, Tiberiu Negrean 1 (pen), Milos Korolija 1, Catalin Alexa 1, A;ex Popoviciu 1, Roland Szabo, Vpjislav Cupic, Andrei Cretu, Gheroghe Dunca 1, Ramiro Georgescu 1, Kalman Kadar, Dorin Cretu.