Dinamo s-a impus la scor si in cel de-al doilea joc disputat in deplasare cu Poli Cluj. Dupa 18 la 9 in primul meci, jucatorii lui George Georgescu au castigat al doua partida la o diferenta mult mai mare, scor 18-5. Vlad Dragomirescu a fost cel mai bun marcator de la bucuresteni, cu 8 reusite.
Rapid a castigat si a doua confruntare din „dubla”  cu formatia Crisul, de la Oradea. Daca vineri s-a impus clar in fata oradenilor, meciul de astazi a fost mult mai disputat

Crisul s-a aflat la conducere in prima jumatate a meciului (6-5), dar bucurestenii au întors  soarta meciului  dupa pauza mare si au obtinut victoria in ultimele minute de joc prin reusita lui Bogdan Giuclea.