Neptunes Grimaldi a obtinut o noua victorie in campionatul de vara din Malta. Intr-un meci din play-off, echipa lui Cosmin Radu a invins pe campioana en-titre  San Ġiljan Salini Resort cu 10 la 6 si a refacut diferenta de 4 puncte din clasament fata de locul doi.

Neptunes a inceput foarte bine intalnirea, cu un 3-0 in prima repriza, avantaj care s-a pastrat si la pauza mare (7-4), dar si la finalul reprizei a treia (8-5). Utimul sfert  a fost dominat tot de Neptunes care a punctat de oua ori si a primit un singur gol. Scor final 10-6 si echipa lui Cosmin Radu mai are nevoie de o victorie cu Sliema pentru a fi matematic campioana.

In primul meci al zilei, Valletta McDonald’s a trecut de Exiles Jet Freight cu 14-10