Muntenegru a invins pe Franta cu 7 la 4 intr-un meci din grupa B a turneului olimpic masculin. Muntenegru a dominat categoric trei sferturi din meci, upa doua reprize scorul fiind 5-0 pentru echipa antrenata de Vladimir Gojkovic. Francezii au inscris primul gol dupa 22 de minute prin Enzo Khasz si au castigat ultimul sfert in care au punctat e trei ori si au primit doua goluri.

Franta – Muntenegru  4-7 (0-2, 0-3, 1-0, 3-2)

Franta: Garsau,  Saudadier, Kovacevic, Khasz 1, Blary, Simon, Crousillat 1, Izdinsky, Marzouki 1, Peisson 1, Tomasevic, Camarasa, Moriame. Antrenor: Florian Bruzzo

Muntenegru: Scepanovic,  Dr. Brguljan, Paskovic 1, Petrovic, Da. Brguljan 2, Radovic 3, Janovic, Cuckovic, Ivovic, Sasa Misic 1, Klikovac, Jokic, Radic. Antrenor: Vladimir Gojkovic

Arbitrii: KOGANOV Mark si MOLNAR Peter