Muntenegru a invins pe Sua cu 8 la 5 si se instaleaza pe locul 4 in grupa inainte de ultimul meci din grupa B.  Jocul a fost echilibrat in primele trei reprize, echipa antrenata de Vladimir Gojkovic avand doar un gol avans pe tabela de marcaj. A fost 2-1 la jumatatea partidei si 4-3 dupa sfertul trei. In ultima repriza nervii americanilor au cedat, Alex Roelse a lovit un adversar in  min 7’38 fiind eliminat cu drept de inlocuire si SUA a fost nevoita sa joace cu un om in minus timp de 4 minute. Muntenegrenii au profitat de superioritatea numerica si au punctat de trei ori, dar si SUA a inscris doua goluri in acest interval de timp. Tabela a fost inschisa cu 10 secunde inainte de fluierul final de Antonio Petrovic care a fructificat o superioritate numerica.

Sua – Muntenegru 5-8  (1-2, 0-0, 2-2, 2-4)

SUA: Moses, Dunstan, Hallock, Obert, Roelse, Cupido 1, Samuels 2, Tony Azevedo, Alex Bowen, Bonanni 1, Smith, Mann 1, Baron. Antrenor: Dejan Udovicic

Muntenegru: Scepanovic,  Dr. Brguljan 1, Paskovic 1, Petrovic, Da. Brguljan 2, Radovic, Janovic 1, Cuckovic, Ivovic, Sasa Misic 1, Klikovac 1, Jokic, Radic. Antrenor: Vladimir Gojkovic

Arbitrii: KORYZNA Radoslaw Piotr si STAVRIDIS Georgios