Dupa ce a stat in prima etapa din Pro A, Lille a invins la limita pe teren propriu pe Strasbourg cu 8 la 7 , intr-un meci din runda a doua a campionatului francez.  Echipa gazda a avut un inceput slab de meci fiind condusa cu 4 la 2 dupa primul sfert si 5 la 3 la pauza mare. In sfertul al treilea a reusit sa se apropie la un gol de adversari (6-7) pentru ca in ultima parte sa intoarca rezultatul prin dubla lui Robin Lindhout.

Tot in runda a doua, campioana CN Marseille a castigat fara probleme meciul de acasa cu Pays D’Aix, cu 16 la 8, in timp ce Douai a trecut de Jean-D’Angely cu  15-8. Participantele in Euro Cup, Olympique Nice si Sete se vor intalni sambata 8 noiembrie, in timp ce meciul dintre Montpellier si CN Noisy a fost aminat pentru data de 14 februarie 2015.

Campionatul Frantei – Pro A

Etapa a 2-a, sambata 1 noiembrie

E. NEPTUNE LILLE METROPOLE  – TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT  8-7 (2-4, 1-1, 3-2, 2-0)

Lille: Clément Dubois, Julien Crosetti 1, Benoit Pachtem, Zoltan Radocz,  Benoit Lefebvre, Robin Lindhout 6, Sergej Lobov, Scott Martin, Edouard Bahna 1, Charly Ben Romdhane, Rostyslav Naumchyk, Louis Leman, Maximilien Henry. Antrenor Laudislau Balanov

Strasbourg: Konstantin Tajic Manojlovic, Kevin Solnon, Nikola Sutic, Igor Racunica, Romain Blary 2, Quentin Blary, Pierre Chion, Corentin Lanau, Jean-Baptiste Cartoux, Loic Printemps, Hugo Rinaldi, Marko Bratic 5, Hugo Fontani. Antrenor: Sébastien Berenguel

FNC DOUAI – NC ST-JEAN-D’ANGÉLY  15-8 (3-2, 6-3, 3-2, 3-1)

CN MARSEILLE – PAYS D’AIX NATATION  16-8 (4-1, 3-2, 5-2, 3-2)