Jug a inceput foarte bine intalnirea: a avut 4 la 2 in primul sfert, apoi Primorje a reintrat in joc prin reusitele lui Cosmin Radu si  Ante Vukicevic, acelasi Vukicevic aducandu-si echipa in avantaj la pauza mare (4-5)Gazdele au trecut din nou la conducerea jocului in a sfertul al treilea. Duje Peros a facut 6-6 dar  Benic si  Obradovic au refacut diferenta de +2 pentru echipa din Dubrovnik la inceputul ultimei reprize. In final, la 10-9 pentru Jug, Perrone  a inchis cu reusita sa tabela de marcaj. Dupa acest joc, Jug s-a instalat in fotoliul de lider, in timp ce Primorje a fost depasita in clasament de Jadran Herceg Novi, care s-a impus pe teren propriu in fata celor de la Jadran Split cu  8-7: muntenegrenii au fost tot timpul la conducerea jocului, cu un Scepanovic in mare forma in poarta.

Succes in deplasare pentru Mladost. Formatia antrenata de Ratko Stritof s-a impus la Novi Sad, in fata celor de la Vojvodina cu 14 la 6. Printre cei mai buni marcatori de la formatia croata au fost Paskvalin (5 goluri) si Bukic (4 goluri).

Prima victorie si pentru Budva, care a castigat cu 7-6 in fata celor de la Mornar: decisivi pentru muntenegreni au fost jucatorii Radic si Djurdjic.

Liga Regionala A1

Etapa a 2-a

Sambata 22 octombrie

Jug CO – Primorje EB 11:9 (4-2, 0-3, 3-1, 4-3)

Jug: Paulo Obradović 3, Josip Vrlić 2, Loren Fatović 1, Luka Lončar 1, Maro Joković 1, Javier Garcia 1, Felipe Perrone 1, Hrvoje Benić 1.

Primorje:Ante Vukičević 3, Cosmin Alex. Radu 2,  Nathan Power 1, Duje Peroš 1, Maros Tkač 1, Ivan Buljubašić 1

Budva – Mornar BS 7:6 (2-0, 0-2, 4-4, 1-0)

Vojvodina – Havk Mladost 6:14 (2-2, 1-5, 2-3, 1-4)

Jadran ST – Jadran HN 7:8 (3-3, 0-2, 2-1, 2-2)

Clasament: 1. Jug 6p (+21); 2. Jadran 6 (+5); 3. Mladost 3 (+8); 4. Primorje 3 (+3); 5. Partizan 3 (+1); 6. Budva 3 (-18); 7. Mornar 0 (-2); 8. Jadran 0 (-6); 9 Vojvodina 0 (-12).