Serbia a terminat cu maximum de puncte grupa de la Super Final dupa un succes in fata Statelor Unite. Echipa lui Savic, cu Milos Cuk si Aleksic in tribune si  Subotic si Strahinja Rasovic in apa, a dominat prima jumatate a meciului, la pauza mare scorul fiin 7-4. La reluarea jocului, americanii au schimbat portarul ( Moses in locul lui Baron) si au reintrat in meci, ajungand la -1 cu 2 minute inainte de fluierul final. Serbia iochide insa tabela prin Filipovic, partida incheiindu-se cu scorul de 10-8.

Pe primul loc in grupa a terminat Grecia, care a trecut in ultimul meci de Australia cu 10-5.  In sferturile de finala Grecia intalneste reprezentativa tarii gazda, China, in timp ce echipa lui Fatovic va avea ca adversara pe SUA.